SON DAKİKA
>
Ak Parti'nin kongre tarihi belli oldu! Yeni genel başkan adaylarının isimleri açıklandı!

Ak Parti'nin kongre tarihi belli oldu! Yeni genel başkan adaylarının isimleri açıklandı!

Türkiye'nin iktidar partisi olan Ak Parti'nin aldığı bir karar ile birlikte Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevinden istifa edeceği bildirildi. Bu istifa durumunun ardından ise Ak Parti kongre tarihini belirledi.

,

Türkiye'nin iktidar partisi Ak Parti büyük bir karar alarak genel başkan seçimine gidiyor. 20 aydan bu yana Başbakanlık yapan Ahmet Davutoğlu'nun görevinden istifa etmesine karar verilmesinin ardından Ak Parti içerisinde de çalışmalar başladı.

 

22 Mayıs'ta yeni kongre için karar alan Ak Parti'nin genel başkanlık için kimin aday gösterileceği merak ediliyor. Genel başkanlık için kimin aday olacağı merak edilirken Ak Parti'nin sadece bir aday ile kongreye gideceği iddia ediliyor. Kulislerde ise bir çok kişinin aday olacağı ifade ediliyor. Bir çok kişi parti içerisinden kimin seçileceğini merak ederken, kurucu lider olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kimi işaret edeceği de merakla bekleniyor.

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ayrılmasının ardından ise hem başbakanlık koltuğuna hem de genel başkanlık koltuğuna kimin oturacağı hakkında çeşitli iddialar ortaya atılmaya devam ediliyor. Bu iddialarla birlikte Numan Kurtulmuş'un, Binali Yıldırım'ın, Berat Albayrak'ın ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Başbakan olabileceği iddia ediliyor.

 

Tam olarak Ak Parti sıralarından bir aday için isim verilmemesinin kulislerde dolaşan dedikoduları körüklüyor. En kısa zamanda yetkililerin konuya ilişkin açıklama yapması bekleniyor.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.