SON DAKİKA
>
Asgari ücretler Ekim ayında düşüyor! Ekim ayı asgari ücret oranları 2016

Asgari ücretler Ekim ayında düşüyor! Ekim ayı asgari ücret oranları 2016

Ekim ayında vergi borçlanmasına girecek olan asgari ücretliler, yine az kazanmalarına rağmen, çok fazla ücret ödemeye devam edecekler.

,

Piyasanın en alt tabakasında yer alan ve işçi sınıfına giren pek çok sıkıntı ile karşı karşıya kalarak büyük sorunlar yaşayan pek çok kişi için yeni bir dönem de başlamış olacak. Asgari ücretliler her geçen gün büyük sorunlarla karşı karşıya kalırken üstüne bir de yeni vergi kesintilerinin yaşanacak olması, herkesi büyük oranda etkileyecek.

 

Evini zar zor geçindiren her kuruşun hesabını yapan ve bu anlamda da büyük zorluklarla karşı karşıya kalan pek çok asgari ücretliler için Ekim - Kasım - Aralık ayları oldukça zor geçecek. Uzun zamandır büyük sıkıntıların yaşandığı ve bu anlamda da zorlukların her geçen gün daha da artış gösterdiği asgari ücretlerde nelerin nasıl olacağı da merak ediliyor.

 

Asgari ücretler Ekim ayında düşüyor! Ekim ayı asgari ücret oranları 2016

 

Bu yıldan itibaren farklı durumların göz önünde bulundurulması ve en kısa süre içinde de farklı girişimlerin ortaya konulması için uğraşan pek çok yetkili, asgari ücretlerden kesilecek olan fiyatlarla da büyük sıkıntılar yaşıyor. En kısa süre içinde başlayacak olan kesintilerle asgari ücretliler de yine maddi sorunlarla karşı karşıya kalacak.

Enerji Kimlik Belgesi İçin Sayılı Günler Kaldı! Gündem

Enerji Kimlik Belgesi İçin Sayılı Günler Kaldı!

Enerji Kimlik Belgenizi almanız için sayılı günler kaldı. 2 Mayıs 2017 tarihine kadar Enerji Kimlik Belgesini almamış olan tüm binalar üzerinde hiçbir şekilde ne satış ne de alım işlemleri gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Enerji Kimlik Belgesi almak için hızlı davranmanız gerekmektedir. 2 Mayıs 2017 tarihine kadar EKB zorunluluğu yok. Fakat bu tarihten sonra EKB zorunlu bir hale getirilecek ve konut satım ve alım işlemlerinde DASK gibi EKB'de istenecek. Kiralama işlemlerinde aynı zorunluluk bulunmamaktadır.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.