SON DAKİKA
>
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici İsrail'de gözaltına alındı!

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici İsrail'de gözaltına alındı!

BBP partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Miraç Kandil'i münasebeti ile gittiği İsrail'de gözaltına alındı.

,

Geçtiğimiz günlerde Miraç Kandili dolayısıyla Kudüs'e gitmek isteyen ve bu durum nedeniyle de harekete geçerek, İsrail'e giden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kudüs'ten dönerken gözaltına alındı. Konuya ilişkin ilk duyuru da BBP'nin resmi Twitter adresinden geldi.

 

BBP'nin resmi Twitter profilinden yayınlanan tweetlere göre Mustafa Destici ve beraberinde bulunan bir çok BBP'linin gözaltına alındığı ifade edildi. Çok sayıda partilinin gözaltına alındığını kaydeden BBP yetkilileri, ilk olarak temasları sağladıklarını açıkladı. Konuya ilişkin ilk temaslarını gerçekleştiren BBP, Dışişleri Bakanlığı ile de görüştü.

 

GÖZALTINA ALINMA SEBEBİ GAZZE Mİ?

 

Filistin'de yaşanan sorunlar nedeniyle harekete geçen ve bu durum nedeniyle de 3 yıl önce Gazze'ye gitme kararı alan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici bu hareketi ile herkesin dikkatini çekmişti. Büyük bir yankı uyandıran ve Gazze'ye gittikten sonra orada yaşananları gün yüzüne çıkaran BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin bu durum nedeniyle Tel Aviv'de İsrail yönetimi tarafından gözaltına alındığı düşünülüyor. Mustafa Destici'nin İsrail'de nerede tutulduğu ve durumunun ne olduğu ise bilinmiyor.

 

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici İsrail

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.