SON DAKİKA
>
Bedelli askerlik çıkacak mı? Bedelli askerlik yasasında son durum 2016

Bedelli askerlik çıkacak mı? Bedelli askerlik yasasında son durum 2016

Pek çok kişi tarafından büyük bir merakla beklenen bedelli askerlik yasası ile alakalı bugün umut dolu açıklamalar geldi. Ak Parti Milletvekili Abdullah Başçı'nın yaptığı açıklamalara göre bedelli askerlik yasası kısa bir süre içinde çıkabilir.

,

Uzun zamandır büyük bir merakla beklenen önemli projelerden biri olan bedelli askerlik yasası için tüm girişimler bütün hızıyla devam ediyor. Çalışmak zorunda olan ve bu anlamda da büyük zorluklarla karşı karşıya kalan pek çok kişi için bedelli askerlik yasası çok önemli faydalar sağlıyor.

 

Geçtiğimiz yıllarda çıkarılan bedelli askerlik yasası sayesinde pek çok kişi en büyük sıkıntıdan kurtulmuş ve 18 bin lira karşlığında tezkeresini almıştı. Bu durumun ardından yaş kriterini sağlayamayan ve bu açıdan da büyül zorluklarla karşı karşıya kalan pek çok kişi için yeni bir girişimin de gerçekleştirilmesine karar verildi.

 

Bugün çıktığı bir televizyon konuşmasında umut dolu vaadlerden bahseden Ak Parti Milletvekili Abdullah Başçı, ilerleyen dönemlerde bedelli askerlik yasasının çıkabileceğine dair sinyaller verdi.

 

Bedelli askerlik yasası ne zaman çıkacak? Bedelli askerlik yasasında son durum Kasım 2016

 

Geçtiğimiz yıllarda çıkarılan ve ardından da pek çok kişiye fayda sağlayan bedelli askerlik yasasının 2017 yılında çıkarılabileceğine dair sinyaller verildi. Konu ile alakalı olarak hükümet kanadından net bir tarih verilmese de en kısa süre içinde güzel gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.