SON DAKİKA
>
Emeklilikte yaşa takılanlar için son durum nedir? EYT Yasası çıkarılacak mı?

Emeklilikte yaşa takılanlar için son durum nedir? EYT Yasası çıkarılacak mı?

Uzun zamandır pek çok kişi tarafından merakla beklenen erken emeklilikte yaşa takılanlar yasasının ne zaman açıklanacağı da merakla bekleniyor. Konu ile alakalı yetkililerden ise açıklama geliyor.

,

Emeklikte yaşa takılanlar için her geçen gün yeni kararların alınması bekleniyor. Türkiye'de uzun zamandır bu konu ile alakalı olarak girişim bekleyen emekli adayları, hakettikleri durumun ortaya çıkarılmasını bekliyor. Emeklilikte daha önce alınan kararlar yüzünden pek çok kişi büyük sıkıntılar çekmeye devam ediyor. Bu süreç içinde de yeni kararların alınmasını isteyenler için EYT yasanın da çıkarılması isteniyor.

 

Daha önce yapılan girişimlerle birlikte erken emeklilikte yaşa takılanlar için yeni kararların da alınması kararlaştırılmıştı. Hatta konu ile alakalı bir yasa tasarısı da hazırlanmış ve bu durumdan sonra yeni kararların alınacağı ilan edilmişti. Fakat herhangi bir girişimin gerçekleşmemesi büyük sıkıntıları da beraberinde getirdi.

 

EYT 2016 yasası ne zaman çıkacak?

 

Uzun zamandır merakla beklenen projelerden biri olan EYT yasası için yeni kararların alınması beklenirken konu ile alakalı olarak herhangi bir açıklamanın gelmemesi ümitleri azaltıyor. EYT 2016 yasası için bu yılın sonunda yeni bir yasa bekleniyor.

 

Yeni yasanın çıkarılması ile birlikte pek çok kişi erken emeklilik yasasından faydalanarak en büyük hayalini de gerçekleştirebilecek.

 

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.