SON DAKİKA
>
Güneydoğu'da Terör Mağdurları İçin TOKİ Yapılıyor!

Güneydoğu'da Terör Mağdurları İçin TOKİ Yapılıyor!

Yaşanan Terör Olaylarından Büyük Zarar Gören Halk İçin TOKİ Çalışmaları Hızlı Bir Şekilde Sürdürüyor.

,

Terör olaylarından sık sık büyük zararlar görmesiyle gündeme gelen Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde Toki halkın daha fazla mağdur olmasını önlemek amaçlı toplu konut çalışmalarına başlamıştı.

Bu çalışmalar konusunda TOKİ Başkanı Ergün Turan, 

''Şu ana kadar yaklaşık olarak  8-10 bin konutun yapılmasına başlandı.Son olarak toplamda bu sayı 20-30 bini bulabilir. Bu hususta da  Çevre Bakanlığı ile dialog halindeyiz. Çevre Bakanlığımız sahada ne kadar ihtiyaç olduğunu tespit edilmesi konusunda duruma müdahale ediyor ve  bize söylüyor. Biz de inşaatları toplam ihtiyaç konut sayısına oranla yapıyoruz. Önümüzdeki ocak ve şubat ayı içinde Diyarbakır ve Silopi’deki konutların bir kısmı hak sahiplerine verilecek hale geliyor. Biz yapımı biten konutları bakanlığa teslim edeceğiz.'' dedi.

Aynı zamanda yeni şehir dokuları da  oluşturuluyor. Bununla ilgili olarak  bakanlıkla yakın temas içerisindeyiz. İnşaatların yapım aşamasını  biz yapıyoruz ama bu işle alakalı ne ihtiyaç var, ne kadar talep var görüşmelerini Çevre Bakanlığı tarafından  yapılıyor. Planlamayı birlikte iletişime geçerek   yapıyoruz.Bu  planlamalar da  yapılırken oradaki insanların yaşam şekillerine, evlerdeki ihtiyaçlarına, balkonlarına, dışardaki yaşamlarına ve alışkanlıklarına göre bir planlama göz önünde bulundurularak bu inşaatın çalışması yapılıyor. Evler de bu hitap şekillerine ve isteklere  göre dizayn ediliyor. Bu alanda esnaf kültürünün yaşamasına dikkat ediyoruz. Planlamayla ilgili olarak da sürekli olarak  bakanlıkla eşgüdümlü çalışıyoruz. Vatandaş ile olan görüşmelerini  de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapıyor.

Haberin Etiketleri :
Enerji Kimlik Belgesi İçin Sayılı Günler Kaldı! Gündem

Enerji Kimlik Belgesi İçin Sayılı Günler Kaldı!

Enerji Kimlik Belgenizi almanız için sayılı günler kaldı. 2 Mayıs 2017 tarihine kadar Enerji Kimlik Belgesini almamış olan tüm binalar üzerinde hiçbir şekilde ne satış ne de alım işlemleri gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Enerji Kimlik Belgesi almak için hızlı davranmanız gerekmektedir. 2 Mayıs 2017 tarihine kadar EKB zorunluluğu yok. Fakat bu tarihten sonra EKB zorunlu bir hale getirilecek ve konut satım ve alım işlemlerinde DASK gibi EKB'de istenecek. Kiralama işlemlerinde aynı zorunluluk bulunmamaktadır.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.