SON DAKİKA
>
İstanbul' a kar ne zaman yağacak?

İstanbul' a kar ne zaman yağacak?

Bazı kentlerde yüzünü gösteren kar yağışı nerelerde beklenmekte, uzmanların uyarıları, hava sıcaklıklarının nasıl olacağı haberimizde..

,


Ülkemizin bazı kesimlerinde soğuk yüzünü gösteren kar yağışı ile ilgili  meteorolojiden uzmanlar uyarı üstüne uyarı yaptı. 


Doğu Anadolu Bölgesi'nde Erzurum, Ardahan, Kars ve Ağrı'ya gece yağmaya başlayan kar sabaha kadar etkisini sürdü. Beyaza bürünen kentlerde kışa hazırlıksız yakalanarak kış lastiği takmayan büyük taşıtlar karayollarında ulaşımda oldukça zor anlar yaşadılar. Erzurum Ağrı karayolunda araçların kaymasıyla1 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.    Vatandaşlar isyerine, öğrenciler ise okullarına zor şartlarda ulaştılar. Ulaşıma kapanan Yüzlerce köy yolunu açmak için ekipler çalışmalarını sürdürmektedir.  

Bolu' da yağmur ilerleyen gece saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Kar yağışı trafik kazalarına neden oldu. TEM Otoyolu'nun Bolu kesimi Ankara yönü istikametinde, yolun Yeniçağa gişelerine yakın bölümlerde 10 otomobil, 1 tır ve 1 kamyonun karıştığı altı trafik kazası yaşandı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlere göre İstanbul, İzmir ve bir çok kentte sağanak yağış bekleniyor. Bugün Marmara'da İstanbul, Sakarya, Kocaeli ve Bursa' da yoğun yağış geçişleri bekleniyor. Karadeniz sahil boyunca yağışlı olacaktır. Hava sıcaklığı giderek daha da düşecek ve yağış doğuya doğru kayacaktır. 


İstanbul da ise durum, sağanak yağışlar etkili olacaktır şimdilik kar yağışı beklenmemektedir. Şiddetli yağışların yarın da sürmesi bekleniyor. İlerleyen  saatlerde şiddetli yağışlar etkisini daha da hissettirecektir. Etkili olan yağışlı hava haftasonu da devam edecektir. 

İstanbul

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.