SON DAKİKA
>
İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Bu yıl İstanbul'a kar yağacak mı?

İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Bu yıl İstanbul'a kar yağacak mı?

Uzun bir kışın ardından büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalan İstanbullular yakın bir zamanda İstanbul'a kar yağacak mı, kar ne zaman yağacak merak ediyor. Peki İstanbul'a kar yağacak mı?, İstanbul'a kar ne zaman yağacak?.Detaylar haberimizde...

,

Uzun zamandır yoğun kış şartlarıyla karşı karşıya kalan İstanbul büyük bir trafik çilesiyle de karşı karşıya kalmıştı. İstanbul'da genel olarak büyük sorunların yaşanması beraberinde de kazaları getirmişti. Son 10 yılın en soğuk kışını geçiren İstanbullular aynı zamanda kar yağışlarından dolayı da büyük sorunlar yaşadı. Trafiğin her geçen gün felç olduğu İstanbul'da kar yağışının daha da etkili olması, trafik karmaşasını daha da arttırdı.

 

İstanbul'da yoğun yaşanan trafiklerden dolayı bir çok kişi işi e okuluna gecikti. Üstelik belediye araçlarının yetersiz kalması ve aniden bastıran kar yağışları ile birlikte bir çok İstanbullu evlerine yürüyerek gitmek zorunda kaldı. İstanbul'da bu olaylar meydana gelirken, Anadolu ve Avrupa Yakası arasında geçişleri sağlayan köprülerde de uzun kuyruklar oluştu. Kar yağışının verdiği yoğunluk ile birlikte tampon tampona ilerleyen bir çok sürücü, evlerine uzun saatler varamadı.

 

BEYAZ KABUS HAYATI FELÇ ETTİ

 

30 Aralık'tan itibaren İstanbul genelinde etkili olan kar yağışları belediye ekiplerini de hazırlıksız yakaladı. Uzun zamandır devam eden kar yağışları ile birlikte yolların kapanması ve kar ile mücadele ekiplerinin de yetersiz kalması sürücüleri isyan ettirdi. Yılbaşı arefesinde meydana gelen bu olayların ardından İstanbul'da toplu taşımaların kullanımı da arttı. Trafik kazalarının da her geçen gün artması nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan İstanbullular genel olarak toplu taşıma araçlarından faydalandı. 

 

Bu yıl zaman zaman etkili olan kar yağışları ile birlikte sadece trafik alt üst olmadı. Aynı zamanda okulların tatil edilmesi de büyük sorunları beraberinde getirdi. Sömestr tatiline çok az bir süre kala yapılan tatiller nedeniyle sınavlar da ertelendi. Karnelerin verilmesine çok az bir süre kala sınavların yetiştirilmesi için hem öğrenciler hem de öğretmenler büyük bir uğraş verdi.

 

Zaman zaman yaşanan zorluklarla birlikte Şubat ayının ikinci haftasına kadar etkili olan kar yağışı İstanbul'da bir çok sürücüyü mağdur etse de havaların ısınması ile birlikte herkes rahat bir nefes aldı.

 

İSTANBUL'A KAR YENİDEN YAĞACAK MI?

 

Bu yıldan itibaren yeniden kar yağıp yağmayacağı merak ediliyor. Konu ile alakalı olarak zaman zaman uyarılarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında da açıklamalarda bulunuyor. Zirai don uyarısı veren ve çiftçilere dikkatli olmaları gerektiği hakkında uyarılarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, aynı zamanda yağışlar hakkında zaman zaman da uyarılarda bulunuyor.

 

Bu yıl Nisan ayından itibaren İstanbul'da hava sıcalıklarının artacağını kaydeden Meteoroloji Genel Müdürlüğü, mevsim yağışlarının da etkili olacağını bildirdi. Yeni yağışların geleceğini ve İstanbul'da özellikle de Avrupa Yakası'nda etkili olacağını belirten Meteoroloji Genel Müdürlüğü, aynı zamanda kar yağışlarının da yeniden gelmeyeceğini kaydetti.

 

Kar yağışlarının artık İstanbul'a uğramayacağının altını çizen Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu konuda herhangi bir sıkıntının da olmadığını fakat yağmurların genel olarak İstanbul'da etkili olacağını belirtti. İstanbul genelinde fırtınaların zaman zaman etkili olacağını kaydeden Meteoroloji Genel Müdürlüğü, aynı zamanda lodosların da kıyı şeritlerinde etkisinin görüleceğini ifade etti.

 

Yoğun hava şartlarının beklenmediği İstanbul'da sıcaklıkların da mevsim normallerinde olduğunu ifade eden Meteoroloji Genel Müdürlüğü, herhangi sıkıntılı bir durumun beklenmediğini ifade etti. Geçtiğimiz yıllarda Nisan ayında da kar yağışlarının etkili olduğunu ifade eden Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yapılan ölçümlerle birlikte bu yıl Nisan ayında Türkiye genelinde kar yağışlarının etkili olmayacağını ve yavaş yavaş hava sıcaklıklarının artacağını bu sebepten dolayı da İstanbul genelinde de herhangi bir kar yağışının beklenmediğini ifade etti. Nisan ayından itibaren rahat nefes alacak olan İstanbullar sonunda sıcak havanın tadına varacak. 

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.