SON DAKİKA
>
İzmir Kavuklar İnşaat’a kayyum atandı!

İzmir Kavuklar İnşaat’a kayyum atandı!

15 Temmuz Darbe Girişiminin Ardından İzmir Kavuklar İnşaat'a Kayyum atandı!

,

15 Temmuz Darbe olayları sonrasında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY büyük çaplı operasyonlarında, Kavuklar Şirketler Grubu sahibi Abdullah Kavuk ve oğlu Metehan Kavuk ile Orkide Yağları ve Küçükbay Şirketler Grubu sahibi Ahmet Küçükbay, daha önceden tutuklu olarak yargılanmıştı. Yapılan tutuklamaların  ardından yürütülen soruşturmada savcılığın, iki şirketler grubuna da kayyum atanmasına yönelik olarak sunduğu istemini Sulh Ceza Hakimliği kabul etti. Mahkeme Kavuklar ve Küçükbay Şirketler Grubu’na hemen kayyum atadı. Kararın TMSF’ye ulaştırıldığı ve önümüzdeki günlerde, kayyum olarak atanan kişilerin görevini devralmasını beklediklerini dile getirdi.

Kayyum olarak atanan  Ahmet Küçükbay’ın sahibi olduğu Küçükbay Yağ San. A.Ş., İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde 106’ncı sırada yer aldığı dile getirilmişti. Küçükbay Grubu’nun İzmir’de Orkide ve Ekiz markası ile bitkisel yağ üretimi ve satışı faaliyetinde bulunan şirketi Küçükbay Yağ Sanayi A.Ş., 2015 yılında yaptığı anlaşma sonucunda  882.894.744 TL satış ile en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında 106. sırasında yer alabilmeyi başarmıştı. Kayyum Ahmet Küçükbay, bir süre önce kapatılan Kanal 35 adlı yerel televizyonu  da 2007 yılında satın almıştı. Ahmet Küçükbay, darbe teşebbüsünden sonra İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne katıldıktan sonra polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Haberin Etiketleri :
Enerji Kimlik Belgesi İçin Sayılı Günler Kaldı! Gündem

Enerji Kimlik Belgesi İçin Sayılı Günler Kaldı!

Enerji Kimlik Belgenizi almanız için sayılı günler kaldı. 2 Mayıs 2017 tarihine kadar Enerji Kimlik Belgesini almamış olan tüm binalar üzerinde hiçbir şekilde ne satış ne de alım işlemleri gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Enerji Kimlik Belgesi almak için hızlı davranmanız gerekmektedir. 2 Mayıs 2017 tarihine kadar EKB zorunluluğu yok. Fakat bu tarihten sonra EKB zorunlu bir hale getirilecek ve konut satım ve alım işlemlerinde DASK gibi EKB'de istenecek. Kiralama işlemlerinde aynı zorunluluk bulunmamaktadır.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.