SON DAKİKA
>
Mahkumlara af Çıkacak mı? Beklenen Müjde Geldi. İşte O Açıklama

Mahkumlara af Çıkacak mı? Beklenen Müjde Geldi. İşte O Açıklama

Mahkum yakınlarının ve Mahkumların çok yakından takip ettiği ve beklemekte olduğu af çıkacakmı, mahkumlara af varmı sorusunu sizler için araştırdık. Acaba 2016 yılında genel af varmı sorusunun cevabını haberimizden takip edebilirsiniz. Af ile alakalı bütün haberleri sizler için yayınlamaya devam edeceğiz

,

Uzun zamandır bir çok mahkumu derinden ilgilendiren konular arasında yer alan genel affın ne zaman çıkarılacağı merak ediliyor. Bir çok mahkum ve mahkum ailesi bir an önce genel affın çıkarılmasını istiyor. Geçtiğimiz yıllarda bir çok mahkum çeşitli nedenlerden dolayı hapishane koşullarına alışamamış ve bu sebepten dolayı da büyük zorluklarla karşı karşıya kalmıştı. Hapishane koşulları her geçen gün ne kadar iyileştirilmeye çalışılsa da ne yazık ki mahkumların çok olması büyük sıkıntıları da beraberinde getiriyor.

 

Uzun zamandır birlikte çok sıkıntı ile karşı karşıya kalan mahkumlar, atık daha fazla ailelerinden uzak kalmak ya da ekonomik sıkıntılar çekmek istemiyor. Hayata yeniden tutunmak ve yeniden şans istemek için genel affın çıkmasını isyene mahkumlar bu konuda yetkililerin de bir adım atmasını istiyor. 

 

2014 YILINDAN SONRA AÇIKLAMA YAPILMADI

 

Genel af ile alakalı olarak geçtiğimiz yıllarda çeşitli girişimlerde bir çok kişi bulunmuştu. Bu girişimlerin ardından ise bir çok mahkum serbest kalmıştı. Özellikle de Bülent Ecevit döneminde 'Rahşan Affı' denilen bu af ile birlikte bir çok aile de sevdiklerine kavuşmuştu. Fakat kısa süre içerisinde bu aftan dolayı oy kaybeden bir çok kişi büyük sorunlarla da karşı karşıya kalmıştı. Yaşananların ardından büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalan hükümetler bu durumun ardından genel affa sıcak bakmadı.

 

Genel affın ilan edilmesi ile alakalı 2014 yılında Beşir Atalay çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalara göre ise başarılı bir şekilde çalışmaların sürdürüldüğü ve genel af ile alakalı olarak kararların alınabileceğini ifade etti. Beşir Atalay'ın bu açıklamalarının ardından ümitlenen bir çok mahkum ailesi ne yazık ki istediğini alamadı. Kısa süre içinde büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalan mahkum aileleri genel affın ilan edilmesi için hala seslerini duyurmaya çalışıyor.

 

GENEL AF İLAN EDİLEBİLİR Mİ?

 

Genel affın ilan edilmesi için günümüz şartlarının olgunlaşması gerekiyor. Yani genel olarak şu sıralar Suriye'de yaşanan gerilim ve Türkiye'de patlak veren terör nedeniyle genel affın ilan edilebilir olmasına sıcak bakılmıyor.

 

İlerleyen zamanlar da mahkumlar için genel affın olgunlaşması ve şartların sağlık bir ortamda görüşülmesi amaçlanıyor.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.