SON DAKİKA
>
Milyonlarca çalışana BES şoku! Yatırdığınız paralar havaya uçabilir

Milyonlarca çalışana BES şoku! Yatırdığınız paralar havaya uçabilir

Hayata geçirilmesi planlanan yeni BES ile birlikte, bir çok kişinin de çifte emekli olma şansı ortaya çıkıyordu. Fakat BES'in gerçek durumu sonrada açığa çıktı.

,

Uzun zamandır üzerinde çalışılan bir konu olan BES, bir çok kişi için de önemli bir adım olacak. Genel olarak para biriktirmeyi ve birikim yapmayı ön gören BES ile birlikte, pek çok kişi de rahat bir nefes alabilecek. Uzun zamandır heyecanla beklenen BES ile birlikte yeni durumların da ortaya çıkması akıllarda soru işaretleri bırakıyor.

 

Kısa süre içinde hayata geçirilecek olan BES ile birlikte, pek çok kişi de rahat bir nefes alacak. Uzun zamandır para biriktiremeyenler için yeni bir planlama getiren BES'ten ayrılmak için kişilerin 6 ay boyunca ödeme yapması gerekecek. Kişiler sadece 6 ayın sonunda BES planından ayrılabilecekler. İşte bu noktada da BES'ten ayrılmak isteyenleri daha büyük sorunlar beklemeye devam ediyor.

 

BES için genel olarak büyük sıkıntılar yaşayan kişilerin, 6 ay boyunca ödeme yapması ve sistem ayrılması ile birlikte alacağı ücretin 50 lira olduğu kaydediliyor. Sisteme giriş aidatı alan ve ardından da kişinin BES'ten ayrılması ile birlikte 50 lira ödeme yapan sigorta şirketleri için vatandaşlar da şikayet etmeye devam ediyor. Konu ile ilgili olarak yetkililerden açıklama beklense de hala net bir açıklama gelmiş değil.

Haberin Etiketleri :
Enerji Kimlik Belgesi İçin Sayılı Günler Kaldı! Gündem

Enerji Kimlik Belgesi İçin Sayılı Günler Kaldı!

Enerji Kimlik Belgenizi almanız için sayılı günler kaldı. 2 Mayıs 2017 tarihine kadar Enerji Kimlik Belgesini almamış olan tüm binalar üzerinde hiçbir şekilde ne satış ne de alım işlemleri gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Enerji Kimlik Belgesi almak için hızlı davranmanız gerekmektedir. 2 Mayıs 2017 tarihine kadar EKB zorunluluğu yok. Fakat bu tarihten sonra EKB zorunlu bir hale getirilecek ve konut satım ve alım işlemlerinde DASK gibi EKB'de istenecek. Kiralama işlemlerinde aynı zorunluluk bulunmamaktadır.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.