SON DAKİKA
>
Müstakil Ev Projesi Almak İsteyenler Mutlaka Okusun!

Müstakil Ev Projesi Almak İsteyenler Mutlaka Okusun!

Bu betonarme yapıların arasında her ne kadar boş bir arazi satın alıp kendi evinizi inşa etmeniz biraz daha zor olsa da bu konu hakkında merak edilenlere ışık tutacağız.

,

Evler geçmişten günümüze kadar yüzlerce yıl boyunca insanların barınma ihtiyacını karşılaması yönünden sürekli olarak önemli bir noktada yer almıştır. Günümüzde artık insanlar daha çok 1 katlı ya da 2 katılı müstakil evlere ilgi duyar hale gelmiştir. Bu söz konusu müstakil evler tarih boyunca değişkenlikler gösterirken günümüzde de çok büyük bir gelişim ve modernize olma konusunda önemli bir yol kat etmiştir.

Bu betonarme yapıların arasında her ne kadar boş bir arazi satın alıp kendi evinizi inşa etmeniz biraz daha zor olsa da bu konu hakkında merak edilenlere ışık tutacağız. Elinizde mevcut olan arsanız ya da araziniz varsa resmi kurumlardan gerekli imar planlarının hazırlanıp izinlerin alınmasının hemen ardından gerekli inşa işlemine başlayabilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi yasalar kapsamında gerekli izinleri almanız gerekmektedir.

Gerekli izinlerin alınması 

 
sonrasında dilerseniz ahşap, dilerseniz betonarme, dilerseniz de prefabrik olarak evinizi inşa edebilirsiniz. Gerekli olan resmi işlemler sonrasında yapacağınız ya da yaptıracağınız ev konusunda günümüzde bir hayli fazla ev seçenekleri bulunuyor. Modernize olan konut sektörü ve gelişen teknoloji ile hayallerinizdeki eve sahip olmanız hiç te zor değil.

İnşaat sektörü 1 katlı ya da 2 katlı müstakil ev ya da villa planları konusunda arsa sahipleri için pek çok alternatif sunmaktadır. Özellikle prefabrik yapıları tercih etmeniz durumunda diğer betonarme ya da ahşap yapılara kıyasla çok kısa sürede size konutunuzu teslim etme olanağı sağlıyor.

Haberin Devamı -> Mustakil Ev Projeleri

Haberin Etiketleri :
Enerji Kimlik Belgesi İçin Sayılı Günler Kaldı! Gündem

Enerji Kimlik Belgesi İçin Sayılı Günler Kaldı!

Enerji Kimlik Belgenizi almanız için sayılı günler kaldı. 2 Mayıs 2017 tarihine kadar Enerji Kimlik Belgesini almamış olan tüm binalar üzerinde hiçbir şekilde ne satış ne de alım işlemleri gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Enerji Kimlik Belgesi almak için hızlı davranmanız gerekmektedir. 2 Mayıs 2017 tarihine kadar EKB zorunluluğu yok. Fakat bu tarihten sonra EKB zorunlu bir hale getirilecek ve konut satım ve alım işlemlerinde DASK gibi EKB'de istenecek. Kiralama işlemlerinde aynı zorunluluk bulunmamaktadır.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.