SON DAKİKA
>
Olağanüstü Hal kaldırılacak mı? OHAL ne zaman kaldırılacak?

Olağanüstü Hal kaldırılacak mı? OHAL ne zaman kaldırılacak?

15 Temmuz darbe girişiminin ardından toparlanma sürecine giren ve büyük zorluklarla ayakta durmak zorunda kalan Türkiye'de OHAL ne zaman kaldırılacak?. Detaylar haberimizde...

,

15 Temmuz darbe girişiminin ardından OHAL durumunun ilan edilmesi herkesin de dikkatini çekiyor. Türkiye'yi derinden sarsan OHAL'in ardından pek çok yasa için de farklı girişimler gerçekleştirilmişti. Bu girişimlerle birlikte Türkiye'de hızlı kararlar alınmış ve ardından da pek çok yeni yasa çıkarılmıştı. Hala çıkarılan yasalarla birlikte Türkiye'de çok sayıda kişi içeri alınmaya devam ediliyor.

 

Her geçen gün tutuklanmaya devam eden pek çok kişi için OHAL kararlarının da devam etmesi bekleniyor. Bu durumun yanı sıra, yeni yasaların çıkarılması ile birlikte Türkiye'deki tüm dengelerin de değişmesi bekleniyor.

 

Olağanüstü Hal kaldırılacak mı? OHAL ne zaman kaldırılacak?

 

Herkesin uzun zamandır merakla beklediği OHAL durumunun kaldırılması için yetkililerden de net bir açıklama bekleniyor. Yetkililer ise OHAL durumunun bir 3 ay daha uzatılması yönünde karar alınacağının sinyallerini veriyor. 

 

Normal şartlarda Kasım ayı içerisinde bitirilmesi beklenen OHAL durumunun uzatılması ile birlikte, yeni bir süreç de başlamış oldu. Bu sürecin başlaması ile birlikte OHAL durumunun tekrar Mart ayında kaldırılması bekleniyor.

Haberin Etiketleri :
Enerji Kimlik Belgesi İçin Sayılı Günler Kaldı! Gündem

Enerji Kimlik Belgesi İçin Sayılı Günler Kaldı!

Enerji Kimlik Belgenizi almanız için sayılı günler kaldı. 2 Mayıs 2017 tarihine kadar Enerji Kimlik Belgesini almamış olan tüm binalar üzerinde hiçbir şekilde ne satış ne de alım işlemleri gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Enerji Kimlik Belgesi almak için hızlı davranmanız gerekmektedir. 2 Mayıs 2017 tarihine kadar EKB zorunluluğu yok. Fakat bu tarihten sonra EKB zorunlu bir hale getirilecek ve konut satım ve alım işlemlerinde DASK gibi EKB'de istenecek. Kiralama işlemlerinde aynı zorunluluk bulunmamaktadır.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.