SON DAKİKA
>
Plakasını çaldırana büyük ceza yolda!

Plakasını çaldırana büyük ceza yolda!

Son zamanlarda artış gösteren terör olayları nedeniyle güvenlik güçleri yeni önlemler almaya devam ediyor.

,

Geçtiğimiz aylarda Ankara'da arka arkaya ve Diyarbakır'da patlatılan bombalı araçlar büyük bir infial yaratmıştı. Bu durumla birlikte bir çok kişi ise büyük sorunlar yaşamış ardından da güvenlik güçleri önlem alabilmek için neredeyse tüm araçları durdurmaya başlamıştı.

 

Meydana gelen olaylarla birlikte bir çok kişi büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalırken, polis bombalı araç durumunu ortadan kaldırmak için yeni bir çalışma başlattı. İçişleri Bakanlığı tarafından alınan yeni kararlara göre bundan böyle araç plakasını çaldıran ya da ikiz plaka takıldığını farkeden plaka sahiplerinin durumu hemen polise bildirmesi gerektiği ifade ediliyor. Söz konusu durum ile ilgili olarak polise hiç bir açıklama yapmayan, plakasını çaldırdığı halde polise haber vermeyen kişiler için yasal işlem başlatılacak.

 

Genel olarak büyük sıkıntı yaşayan polis ekipleri, özellikle ikiz plakalı araçların genel olarak trafik içerisinde sorun yarattığını bildiriyor. Ara ara plaka sorgulatma işleminin yapılmasının daha doğru olacağını bildiren polisler, doğrulama yapan ve söz konusu durumları polise bildirmeyenler için 92 TL para cezasının kesileceğini bildirdi.

Haberin Etiketleri :
Enerji Kimlik Belgesi İçin Sayılı Günler Kaldı! Gündem

Enerji Kimlik Belgesi İçin Sayılı Günler Kaldı!

Enerji Kimlik Belgenizi almanız için sayılı günler kaldı. 2 Mayıs 2017 tarihine kadar Enerji Kimlik Belgesini almamış olan tüm binalar üzerinde hiçbir şekilde ne satış ne de alım işlemleri gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Enerji Kimlik Belgesi almak için hızlı davranmanız gerekmektedir. 2 Mayıs 2017 tarihine kadar EKB zorunluluğu yok. Fakat bu tarihten sonra EKB zorunlu bir hale getirilecek ve konut satım ve alım işlemlerinde DASK gibi EKB'de istenecek. Kiralama işlemlerinde aynı zorunluluk bulunmamaktadır.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.