SON DAKİKA
>
Şok Hasan Şaş Sevcan Orhan nişanlandı! Peki Sevcan Orhan kimdir? Hasan Şaş'ın nişanlısı kim?

Şok Hasan Şaş Sevcan Orhan nişanlandı! Peki Sevcan Orhan kimdir? Hasan Şaş'ın nişanlısı kim?

Galatasaray'ın efsane futbolcularından Hasan Şaş, dün akşam türkücü sevgisi Sevcan Orhan ile nişanlandıklarını ilan etti. 4. Adana Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı nedeniyle düzenlenen etkinliğe katılan Hasan Şaş ve sevgilisi Sevcan Orhan nişan müjdesini verdi. Peki Sevcan Orhan kimdir? İşte Hasan Şaş ve Sevcan Orhan ilişkisinin detayları.

,

Yemeğe türkücü sevgilisi Sevcan Orhan’la gelen Şaş, bir ara ayağa kalkıp “Biz bu gece nişanlandık” dedi. Ancak açıklama Orhan’ı tedirgin etti. Genç türkücünün “Ailemin haberi yok, ne derler” diyerek Şaş’a sitem ettiği öğrenildi. evcan Orhan kimdir, Türk halk müziği sanatçısı Türk halk müziğinin yeni kuşak temsilcilerinden biri. Son yıllarda türküleri yorumlamasındaki başarı ile de dikkat çekiyor. Sevcan Orhan, 16 Ağustos 1982 tarihindeİstanbul‘da doğmuştur. Aslen Erzincan‘ın Çayırlı ilçesinin Yeşilyaka (Şebge) köyündendir.

Annesi ve babası da İstanbul’da doğmuştur. Babasının adı Şadan’dır. 12 yaşında iken babasından bağlama çalmayı öğrendi. Sonra da özel bir müzik okulunda bağlama, solfej, nota eğitimi ve repertuar dersleri almaya başladı. Bu sırada ortaokul ve lise öğrenimini tamamladı. Lise yıllarında Milliyet gazetesinin düzenlediği “Liselerarası Türk Halk Müziği Yarışması”nda 3. oldu. 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümünde okumaya başladı. 2003 yılında “Aşıklık Geleneği İçerisinde Aşık Mahzuni Şerif‘in Yeri ve Önemi” adlı bitirme ödevini hazırlayarak “nden üçüncülük derecesiyle mezun oldu.

Üniversitede müzik eğitimine devam ederken ilk solo çalışması olan “Nenni Bebek” isimli albümünü 2000 yılında yaptı. 2001 yılında yedi yıldır eğitim aldığı “Müzik Okulunda solfej ve bağlama dersleri vermeye başladı. Okul dahilinde çok önemli konser çalışmalarına katıldı. 2006 yılında Sevcan Orhan sırayla TRT İNT, TRT TÜRK ve TRT AVAZ kanallarında 4 yıl süreyle canlı olarak yayınlanan “Tatlı Dile Güler Yüze” adlı müzik programının sunuculuğunu ve solistliğini yaptı. Cem Radyo‘da “SAZINDA USTALAR” adlı müzik programını hazırlayıp sundu. Yine Cem Radyo‘da2010 yılında “Sevcan Orhan Mikrofonda” adlı programı hazırlayıp sundu. 2012 yılında Star TV’de Ayşe Özyılmazel‘in ayrılmasından sonra türkücü Alişan ile birlikte ‘Alişan ile Sevcan’ isimli sabah programını sundu.

Sevcan Orhan, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarında üslup ve repertuar dersleri verdi. Sevcan Orhan erken yaşlarda başladığı müzik yaşamı boyunca yurtiçinde ve yurtdışında sayısız konser ve festivallerde yer aldı. Genç sanatçı çok sayıda ödül ve plakete sahiptir. Sevcan Orhan, 2006 yılında bağlama sanatcısı Ümit Yılmaz ile evlendi. Albümleri :  1999 – Yağmur Gözyaşım  2000 – Nenni Bebek  2003 – Bir Türküydü Yaşamak  2008 – Adı Aşk ) 2011 – Zemheriden Ötesi Bahar  2014 – Düşten Gerçeğe

 

Hasan Şaş kimdir, Galatasaray‘ın orta saha eski oyuncusu. Hasan Gökhan Şaş, 1 Ağustos 1976‘da Karataş, Adana’da doğdu. 1996 Yılında Ankara 50.Yıl Lisesinden mezun oldu. 1.77 cm ve 75 kilo olan futbolcu, spor hayatına amatör olarak Akdeniz Karataşspor Kulübünde başladıktan sonra Adana Demirspor ve Ankaragücü’nde oynadı.

 

1998 yılında Galatasaray’a transfer oldu. Takımdaki ilk sezonda oynanan bir Türkiye Kupası maçında dopingli çıkınca (1998-99 sezonunda, geçirdiği grip nedeniyle kulüp doktorları tarafından kendisine verilen ilacın içerdiği ve yasak listesinde yer alan maddenin doping testinde pozitif çıkması sonucu) 6 ay men cezası aldı. Galatasaray takımıyla oynadığı 310 maçta toplam 40 gol attı. Galatasaray’ın UEFA Kupasını kazandığı 2000 yılında kadroda yer almaktaydı.

 

Bugüne kadar 47 kez milli takımda oynayan ve 4 golü olan futbolcu, Türkiye’nin 2002 Dünya Kupası’nda üçüncülüğü aldığı kadroda bulundu. Aynı sene FIFA tarafından 2002 Dünya Kupası’nın en iyi 6. oyuncusu seçildi. France Football tarafından da Avrupa’nın en iyi 11. futbolcusu seçilmiş olan Hasan Şaş, Dünya Kupası sonrası Avrupa’nın büyük kulüplerinden teklif almasına rağmen Galatasaray Spor Kulübü’nde kalmayı tercih etti. 2009 yılında Galatasaray ile sözleşmesinin yenilenmemesi üzerine aktif futbol yaşamına 33 yaşında son verdi.

 

Hasan Şaş, 2011 yılından itibaren Galatasaray SK ‘de Fatih Terim‘in teknik direktörlük görevinden 24 Eylül 2013 tarihinde ayrılana kadar yardımcılığını yaptı. Hasan Şaş, 29 Haziran 2003 tarihinde Sibel Yalçın ile evlendi. İki çocuğu vardır. “Yusuf Deniz” (d.2006) ve “Derin Nazar” (d.2009) adında bir oğlu bir kızı vardır. Futbol Kariyeri : 1991-1994 – Adana Demirspor 1994-1998 – MKE Ankaragücü 1998 – 2009 – Galatasaray Çalıştırdığı takımlar: 2011 2013 – Galatasaray (Yardımcı Antrenör)

Haberin Etiketleri :
Şok Hasan Şaş Sevcan Orhan nişanlandı! Peki Sevcan Orhan kimdir? Hasan Şaş'ın nişanlısı kim? Spor

Şok Hasan Şaş Sevcan Orhan nişanlandı! Peki Sevcan Orhan kimdir? Hasan Şaş'ın nişanlısı kim?

Galatasaray'ın efsane futbolcularından Hasan Şaş, dün akşam türkücü sevgisi Sevcan Orhan ile nişanlandıklarını ilan etti. 4. Adana Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı nedeniyle düzenlenen etkinliğe katılan Hasan Şaş ve sevgilisi Sevcan Orhan nişan müjdesini verdi. Peki Sevcan Orhan kimdir? İşte Hasan Şaş ve Sevcan Orhan ilişkisinin detayları.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.