SON DAKİKA
>
TOKİ'den Gaziantep’e 50 bin konut müjdesi!

TOKİ'den Gaziantep’e 50 bin konut müjdesi!

TOKİ Başkanı Turan, 2017’de 60 bin olan yeni konut hedeflerini 64 bine çıkardıklarını söyledi. “2023 hedefimiz 500 bin konut” diyen Turan, Gaziantep’e de 50 bin konut müjdesi verdi.

,

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 2016 yılı için koyduğu hedefi yükseltti.  TOKİ  Başkanı Ergün Turan, 60 bin olan hedefin gözden geçirildiğini belirterek bunun 64 bine çıkarıldığını söyledi. Önceki gün TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu’nda İdare’nin çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Turan “Bu rakam İdaremizin 13 yılık ortalamalarının oldukça üstünde bir rakamdır. Kasım ayı itibarıyla bu 64 bin rakamına yaklaşılmış vaziyetteyiz. İnşallah aralık sonu itibarıyla da rakamı aşmış olacağız” dedi. TOKİ’nin bugüne kadar 81 ilde sosyal donatılar ve kamu kuruluşlarına yapılan hizmetler hariç 754 bin konut ürettiğini aktaran Turan “Konut üretiminin içinde dar ve orta gelir grubuna yönelik üretilen konut miktarının oranı yaklaşık, yüzde 85’le 90 arasındadır. 2016-2019 yılları arasında 250 bin, 2016-2023 yılları arasında da 500 bin konutu inşa etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.


FİNANS MERKEZİ 2019’DA
16 Ekim 2016’da İstanbul’da Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) binalarının temellerinin atıldığını hatırlatan Başkan Turan “Bu bölge yaklaşık 50 bin çalışan ve 25 bin ziyaretçiyle, inşallah, yakın bir zamanda, 2019 yılında İstanbul’da finans merkezi olarak hizmet verecektir” şeklinde konuştu. Turan “Gaziantep’e belediyemizle birlikte toplam 50 bin konutluk yeni bir şehir planlıyoruz” dedi.  Kentsel dönüşüm projeleri için de Turan, “Şimdiye kadar 54 ilde yerel yönetimlerle 183 projeden 53’ü tamamlandı, 150 proje devam ediyor” dedi. 

KALİTE İLE ANILACAĞIZ 
“Kalitesi ve nitelikleri artırılmış sosyal konut üretimi idaremizin birinci önceliğidir” diyen  TOKİ Başkanı Turan:  Konutlarımızın yakın gelecekte önce ‘kalite’ ile anılıyor olmasını sağlayacak olan, kuşkusuz üretim malzemeleridir. Tüm paydaşlarımız TOKİ’nin kalitede yeni bir safhaya geçtiğini  artık çok iyi bilmektedirler. Bu çerçevede yüklenicilerin seçimi ve denetimine özel önem veriyoruz” dedi.

Haberin Etiketleri :
Enerji Kimlik Belgesi İçin Sayılı Günler Kaldı! Gündem

Enerji Kimlik Belgesi İçin Sayılı Günler Kaldı!

Enerji Kimlik Belgenizi almanız için sayılı günler kaldı. 2 Mayıs 2017 tarihine kadar Enerji Kimlik Belgesini almamış olan tüm binalar üzerinde hiçbir şekilde ne satış ne de alım işlemleri gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Enerji Kimlik Belgesi almak için hızlı davranmanız gerekmektedir. 2 Mayıs 2017 tarihine kadar EKB zorunluluğu yok. Fakat bu tarihten sonra EKB zorunlu bir hale getirilecek ve konut satım ve alım işlemlerinde DASK gibi EKB'de istenecek. Kiralama işlemlerinde aynı zorunluluk bulunmamaktadır.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.