SON DAKİKA
>
TSK Bordo bereli alımları 2016-Bordo bereli olma şartları neler?

TSK Bordo bereli alımları 2016-Bordo bereli olma şartları neler?

TSK'nın en önemli alt yapılarından biri olan ve özel olarak yetiştirilen en önemli askerlerinden olan bordo bereli alımları tüm hızıyla devam ediyor.

,

Son zamanlarda artış gösteren terör olaylarının şehir merkezlerine kadar sıçraması büyük sıkıntıları da beraberinde getirmişti. Adım adım bir ortadoğu ülkesine dönüşen Türkiye'nin bir çok meydanında bombalar patlamış ve halk büyük korku içerisinde günlerce evinden çıkamamıştı. Yaşanan olayların ardından Türkiye genelindeki güvenlik önemleri üst seviyeye çıkarılmıştı.

 

Yaşanan terör saldırılarının ardından 15 Temmuz darbe girişiminin de ortaya çıkması büyük sorunları beraberinde getirmişti. Güvenlik zaafiyetini ortadan kaldırmak ve bir an önce ülke güvenliğini sağlamak amacıyla TSK, bordo bereli alımlarını gerçekleştireceğini duyurdu. TSK'nın en iyi silahı olarak bilinen bordo bereliler özellikle saha görevlerine aktif rol üsteliniyor.

 

TSK Bordo bereli alımları 2016-Bordo bereli olma şartları neler?

 

Bu yıl içerisinde 500 bordo bereli almayı planlayan TSK, arazi koşullarına uyum sağlayabilecek, fiziki olarak güçlü isimlerle çalışmak istiyor. İyi bir tahsili olan ve asker olmaya herhangi bir engeli bulunmayan kişilerle anlaşma sağlayacak olan TSK'nın alımlar için online başvuruları kabul ediyor. Yapılacak sınavın ardından adaylar yapılan mülakat ile seçilecek.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.