SON DAKİKA
>
Taşeron işçilere kadro verilecek mi? Taşeron işçi kadrolarında son durum Kasım 2016

Taşeron işçilere kadro verilecek mi? Taşeron işçi kadrolarında son durum Kasım 2016

Pek çok işçiye umut olan ve geçtiğimiz yıl seçimlerden sonra vaad edilen önemli bir mesele olan taşeron işçi kadrolarında son durumun ne olduğu da herkes tarafından merak ediliyor.

,

Uzun zamandır kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan fakat iş güvencesi olmayan ve sürekli üst kademeler tarafından ezilen işçiler için yeni adımların da atılması sağlanıyor. Pek çok kişi tarafından büyük bir merakla beklenen taşeron kadroları için uzun yıllar boyunca savaş verilmişti. Bu savaş ile birlikte pek çok işçi hakettiği yere gelememişti. Tüm bu sorunlar nedeniyle hükümetten yardım isteyen işçilerin sesine de sonunda kulak verildi.

 

Yapılan açıklamalar ve girişimlerle birlikte geçtiğimiz yıldan itibaren taşeron işçiler için kadro çalışmalarının da başlayacağı bildirildi. Konu ile alakalı olarak çeşitli açıklamalarda bulunan yetkililer, kadro çalışmalarının da başladığını kaydetmişti. Fakat yapılan seçimlerin ardından kadro çalışmalarından hala net sonuçların çıkmaması akıllarda da soru işaretleri bıraktı.

 

Taşeron işçilere kadro verilecek mi?

 

Taşeron işçilerin yıllardır isteyip de alamadıkları önemli bir sorun olan kadro sorunu ile alakalı olarak net kararların da açıklanması beklenirken hükümet kanadından beklenmedik bir hamle geldi. Taşeron kadrolar için şu sıralar çalışmaların durduğunu kaydeden yetkililer, OHAL sürecinin devam etmesi nedeniyle şu sıralar alımların yapılamayacağını ifade etti.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.