SON DAKİKA
>
Ücretli öğretmenlik maaşları ne kadar? Ücretli öğretmenlik maaşları 2017

Ücretli öğretmenlik maaşları ne kadar? Ücretli öğretmenlik maaşları 2017

Atanamadığı için bin bir zorlukla karşı karşıya kalan ve bu açıdan da büyük sıkıntı yaşayanlar için ücretli öğretmenlik bir nebze olsa fayda sağlıyor. Ücretli öğretmenlik düşünenler için maaşlar hakkında ise açıklamalar yapılmaya devam ediliyor.

,

Her geçen gün birbirinden farklı durumla karşı karşıya kalan ve adım adım büyük sıkıntıların doğmasına neden olan atanamayan öğretmenler çareyi ücretli veya sözleşmeli öğretmenlikte buluyor. Özellikle son yıllarda ücretli öğretmen sayısının artış göstermesi, daha büyük sorunların da ortaya çıkmasına ve atama bekleyen öğretmenlerin atanamamasına neden oluyor.

 

Adım adım birbirinden farklı girişimlerin de merkezi olan eğitim sistemine yeni bir soluk getirmek isteyen yetkililer, ücretli öğretmenlik için başvurular almaya devam ediyor. Bu yıldan itibaren pek çok kişinin başvuruda bulunduğu ücretli öğretmenlik maaşları da oldukça merak ediliyor.

 

Ücretli öğretmenlik maaşları ne kadar? Ücretli öğretmenlik maaşları 2017

 

Bu yılın en dikkat çeken projelerinden biri olan ücretli öğretmenlik için maaşların 2017 yılında artış göstereceği iddia ediliyor. İlk olarak asgari ücret ile eğitim ve öğretim hayatına başlayan öğretmenler, bu durumun ardından 2017 yılında asgari ücretin alacağı zam kadar zam alacaklar.

 

Enflasyon zammına göre artış gösterecek olan ücretli öğretmenlik maaşlarının ardından bir dahaki zam sürecinin 2017 Temmuz ayında başlaması bekleniyor.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.