SON DAKİKA
>
YDS 2016 sınav sonuçları açıklandı mı? YDS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

YDS 2016 sınav sonuçları açıklandı mı? YDS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bir çok alanda büyük kapılar açan ve özellikle de akademisyenlik için harekete geçen bir çok öğrenci için YDS 2016 sonuçları ne zaman açıklanacak?, YDS 2016 sonuçları açıklandı mı?, detaylar haberimizde...

,

Yılda iki kez uygulanan ve bir çok kişi için büyük bir önemli olan YDS sınavı bu yıl da gerçekleştirildi. Bu yıl ilk YDS sınavı Mart ayında yapıldı. Yurtdışı kaynaklı bir çok üniversite için önemli olan YDS sınavı aynı zamanda akademisyen olmak isteyen öğrenciler için de önem taşıyor.

 

Günümüzde bir çok şirket YDS sınavını baz alarak başvuruda bulunan elemanlarının İngilizce seviyesini ölçüyor. Son derece titiz bir şekilde hazırlanan YDS sınavı sayesinde bir çok kurum ve kuruluş, personel seçimlerinde İngilizce seviye tespiti için ayrı bi r hazırlık yapmak zorunda kalmıyor. Son yıllarda daha da önem kazanan YDS sınavı, üniversiteden mezun olmaya aday olan öğrenciler için önemli bir yer taşıyor.

 

YDS sınavı sayesinde bir çok öğrenci akademisyen olmak içiin İngilizce'sinin yeterli olduğunu da kanıtlıyor. Popülerliği her geçen gün daha da artan YDS'nin oldukça zorlu bir sınav olması büyük sıkıntıları da beraberinde getiriyor. İngilizce'si yeterli olmayan bir çok kişi bu konuda büyük sorunlar yaşayabiliyor. Akademisyen olabilmek için YDS sınavından en az 65 ve üzeri almak gerekiyor. Bu seviyeyi aşan bir çok öğrenci özellikle akademisyenlik için kendi yolunu da açmış oluyor.

 

YDS sınavları İngilizce olarak çeşitli soru gruplarından oluşuyor. YDS sınavlarında genel olarak boşluk doldurma, anlam, paragraf gibi sorular yer alıyor. Bu soruların çoğunluğunu doğru cevaplayan bir çok kişi sınavda yüksek alabiliyor. Aynı zamanda soruların çoğunluğunu doğru cevaplamak kişinin iyi bir İngilizce'ye sahip olduğunun da en iyi göstergesi oluyor.

 

YDS SINAVINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

 

Yabancı Dil Sınavı'na başvuru yapabilmek için adayların ÖSYM'nin resmi sayfasına girip 'Aday İşlemleri' üzerinden başvurularını yapmaları gerekiyor. Bu başvuruların yapılması için adres bilgilerinizin doğru olması gerekiyor. Adres bilgilerinin doğruluğunu kontrol eden ve ardından da başvuru için il seçen adayların başvurularını daha sonra onaylaması gerekiyor. Başvuruların onaylanmasının ardından YDS ücretini Halkbanka'sının ATM'sinden yatırabiliyorsunuz.

 

YDS sınav başvurusunu tamamladıktan sonra ve ücretini ATM'ye yatırdıktan sonra başvurunuz tamamlanmış oluyor. Sınav işlemleri tamamlandıktan sonra ise konu ile alakalı olarak bilgileri ve sınav yerlerini ÖSYM açıklıyor.

 

YDS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

 

ÖSYM'nin YDS için sınav yerlerini açıklamasının ardından ise sınav giriş belgesini almanız gerekiyor. YDS sınavına girmeniz için kimliğinizin ve sınav giriş belgenizin bulunması gerekiyor. Sınav giriş belgesi ve kimliği bulunmayan kişiler sınava giremiyor. 

 

YDS için sınav giriş belgesini ÖSYM'nin 'Aday İşlemleri' sayfasından alabiliyorsunuz. Bu sayfada bulunan sınav giriş belgesini yazıcıdan çıkarıp sınav yerinize gidebiliyorsunuz. Sınav giriş belgesinin renkli ya da siyah beyaz çıktı olmasının hiç bir farkı bulunmuyor. Sadece fotoğrafınızın görünebilir olması ve fotoğrafdaki kişinin siz olduğunun anlaşılması büyük önem taşıyor. 

 

YDS SINAVI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

 

Bu yıl Mart ayında gerçekleştirilen YDS sınavının ne zaman açıklanacağı da herkesi meraklandırıyor. 2016 yılının bahar dönemini kapsayan YDS sınavının sonuçlarının 14 Nisan 2016 tarihinde açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte bir çok öğrencinin de rahat nefes alması bekleniyor.

 

YDS 2016 GÜZ SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

 

Bu yıl bahar ayında yapılan YDS sınavının ardından güz döneminde yapılacak sınav tarihi de belli oldu. Bu yıl sonbahar ayında yapılması planlanan YDS sınavının tarihinin 4 Eylül'de yapılacak. 22 Eylül'de ise sınav sonuçların açıklanması bekleniyor. Aynı zamanda elektronik ortamdan da yapılan YDS sınavı ile birlikte bir çok kişi kendisini bu alanda göstermeye devam ediyor.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.